top of page

DZISIAJ

Zaktualizowano: 10 wrz 2021

To, co blokuje działanie - także działanie w kierunku dobra, używania swoich talentów, przeżywania życia w relacjach i rozwój, by świat stawał się lepszym - to nie tylko lęk. To także jakieś złudne przekonanie, że zrobię to kiedy indziej - kiedyś - jutro - może przyjdzie na to lepszy czas.

Świadomość jutra daje radość, że ono jest i będzie zawsze - ale nie musi zamykać na przeżywanie dnia dzisiejszego w pełni. Na realizację swoich marzeń w obrębie możliwości. Na bycie płodnym w znaczeniu "dawania życia" także w aspekcie duchowym. Na doświadczanie i przyjmowanie cudów. Na wiarę w drugą osobę - i bezgraniczne wybaczenie. Także samemu sobie. Po co nosić ten bagaż z przeszłości? Po co czekać, aż kiedyś go zrzucisz? Możesz już teraz wstać, zostawić to wszystko... wziąć torebkę i ruszyć - niech jeszcze dzisiaj spotka Cię królestwo Boże.


„Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»” (Ewangelia wg św. Łukasza 17, 20–21)

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page