Afrobluzy BWC | projekt "W sercu świata"

Cel / Misja 

Wsparcie dzieci z najbiedniejszych rejonów świata poprzez zapewnienie jednego posiłku dziennie w miejscu nauki przez cały rok szkolny.

Organizacja / Konkret

Projekt realizujemy wspólnie z fundacją Mary's Meals Polska - która powyższym zapewnianiem jednego posiłku dziennie dla najuboższych zajmuje się na co dzień. Według fundacji Mary's Meals 77 zł wystarczy, aby zapewnić  jednemu dziecku jeden posiłek dziennie przez cały rok szkolny. Właśnie ta kwota ze sprzedaży każdej Afrobluzy - pójdzie prosto do Fundacji na ten cel.

Skąd nazwa "W sercu świata"

W sercu świata jest Afryka. To tam pojawił się pierwszy człowiek. To też miejsce, które - wierzymy - jest szczególnie bliskie sercu Boga, bo Jego serce zwrócone jest zawsze ku tym najuboższym. Projekt

"W sercu świata" ma przypomnieć i zwrócić naszą uwagę na problem głodu, ale i pokazać proste rozwiązanie, jakim jest zapewnienie dzieciom jednego posiłku dziennie w miejscu nauki. W ten sposób dzieci nie tylko mają szansę przeżyć w sytuacji skrajnej biedy, ale mogą też uczyć się w szkole, co da im większe szanse na przeżycie i godne życie w wieku dorosłym.

Druga strona "serca"

Oprócz tego, że my możemy dać coś Afryce i że Afryka potrzebuje nas Europejczyków - to także my potrzebujemy jej. Potrzebujemy tego gorącego serca, tej spontaniczności, tej radości z prostych rzeczy. Tej wdzięczności za każdy najmniejszy dar, także dar życia, który dostajemy od Boga codziennie. Także za to, że możemy się kształcić, że mamy co jeść, dach nad głową i bezpieczną przestrzeń do rozwoju. Potrzebujemy od Afryki także ich energetycznego temperamentu, ich pełnego życia uśmiechu, ich kolorów, ich wspólnotowości. Tego jak oni wielbią Boga tańcem i jak modlą się nieskrępowanym śpiewem. Potrzebujemy - w końcu - od nowa zacząć czuć, przeżywać życie - także miłość, współczucie i braterstwo. Żeby to było możliwe, musimy przestać się bać i pozwolić Bogu zmieniać nasze serca - choćby poprzez gest ofiarowania czegoś drugiemu człowiekowi. Bo On mówi do nas: "odbiorę wam serce kamienne i dam wam serce z ciała" (Księga Ezechiela 36, 26). Niech ten projekt przypomina nam o tym, że "nikt nie jest tak ubogi, aby nie miał co dać, ani nikt nie jest tak bogaty, aby nic nie potrzebował" (dewiza wspólnoty Przymierze Miłosierdzia)

childrensign1_edited
childrensign1_edited

Projekt bez tytułu - 2021-05-11T174341
Projekt bez tytułu - 2021-05-11T174341

1/4

Kliknij kubek,   aby wejść

na stronę   Mary's Meals